Alo, a je Agimi ti?
– Jo, i ke ron gabim.
– Mir po pse bertet?
– Kujt i thu ashtu?
– Ty mor.
– A e di me ke je tu fol?
– Jo kush je ti?
– Drejtori policise!
– Po ti a e din se me ke je tu fol?
– Jo..
– Shyqyr!

- Sa kile i ke ?
– me syze 80 kile
– a pa syze sa i ke ?
– pa syze nuk e shoh dot …

Moti për Nesër : Nesër do të kemi mot pjesërishtë me re, paradite me mysafir, kurse gjatë masdites mund të kemi reshje të vogla bijash.

Pasqyra

Per dasma dhe ahengje grupi muzikor "Tamballamba"

Nje cift ne udhetim turistik ne Amerike. Ne nje moment te caktuar, gruaja shikon se ne dhomen e tyre te hotelit kishte nje mi.
E frikesuar i thote bashkeshortit – merri shpejt ne telefon recepsionin, pasi ti di me mire anglisht, dhe thuaju qe kemi nje mi ne dhome.
Burri:
– Hello
Recepsioni:
– Hello
– Do you know Tom & Jerry?
– Yes
– Jerry is here!

Nje polic kishte hipur ne nje peme..
nje kalimtar e pyet:
-Zoti polic ca ben aty?
Polici pergjigjet..-Po ha kumbulla…
-Hajde gomar hajde..ajo eshte
qershi…Ja kthen kalimtari..
Gomar je ti,se kumbullat i kam ne
Xhep,,:-i thote polici..

E gjeta Çanten

Pak ne plazh

Tre tregtarë po diskutonin me njëri-tjetrin, se cili prej tyre ishte me i zoti në tregti:
– Të mendosh që unë i shita një stereo një të shurdhi! Ndërhyn njëri prej tregtarëve:
– Eh… vogëlsira! Të mendosh që unë i shita një raketë tenisi njërit që ishte cung nga duart!
Tregtari tjetër, me pamje fitimtari, thotë:
– Eh… unë i shita një polici një orë që bën “ku-ku”!
– E çfarë ka të çuditshme këtu? – e pyesin dy të tjerët.
– Që i shita dhe një kuintal ushqim për zogun!

Page 1 of 22212345...102030...Last »